İptal ve İade Koşulları

İPTAL İADE KOŞULLARI

Satın almış olduğum ürünü nasıl iade edebilirim?

selenbutik.com’dan vermiş olduğunuz siparişinizi teslim almış olduktan sonra ürünlerimizden kaynaklanan bir problemden dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarih itibari en geç 14 gün içerisinde, anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. İade ve değişim süreçleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçilecektir. Müşteri hizmetleri temsilcimiz ile yapacağınız görüşme sonucunda, ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki “İade Koşulları” başlığı altındaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 2-4 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. İade ve değişim kargo bedelleri müşteriye aittir. Buna rağmen kargo ödemesini yapmayan müşterilerin iadeleri kargo bedeli düşülerek yapılacaktır.

Satın almış olduğum ürünü nasıl değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini selenbutik.com üzerinden yapabilirsiniz. selenbutik.com üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. Ürün değişimlerinde kargo ücreti / masrafı müşteri tarafından karşılanmaktadır.

İade etme süresi kaç gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade koşulları nelerdir?

İade ve değişim işleminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, ütülenmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir. (Eşarpların fabrika üretim ütüsü, katlama izleri bozulup farklı şekilde katlanırsa, düzeltmek için yeniden ütülenmesi, işlem görmesi gereken durumlarda iade ve değişim kabul edilmemektedir.) Ürününüz tarafımıza ulaşmış olduktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 3-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

 

 

Firma adına kesilmiş faturaların iadesi nasıl gerçekleşir?

Fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen ürün(ler) iadeleri yasal olarak kabul edilmez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

 

Alışveriş Sepeti0

Sepet